Please wait...

Parteneriate

NR. CRT INSTITUTIA PARTENERA SCOPUL
1 PRIMĂRIA SECTORULUI 5  Activităţi care asigură buna desfăşurare a procesului instructiv – educativ
2 CASA REGALĂ  Promovarea imaginii şcolii în comunitatea locală
3 ASOCIATIA “MANIERES”  Desfasurarea de proiecte care sa promoveze educatia non-formala intr-un cadru formal
4 COLEGIUL TEHNIC “GH. ASACHI” – BUCURESTI  Realizarea de activitati de promovare a ofertei educationale a colegiului
5 SCOALA GIMNAZIALA “I. C. DUCA”  Organizarea si desfasurarea expozitiei de picture cu tema “Copilaria”
6 GRADINITA NR.168  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
7 SCOALA GIMNAZIALA NR. 20  Imlementarea proiectului “Adolescenta fara violenta”
8 CENTRUL DE PREVENIRE, EVALUARE SI CONSILIERE ANTIDROG, SECTOR 5  Asigurarea cadrului legal de cooperare intre cele doua parti, in vederea efienticizarii luptei impotriva traficului si consumului ilicit de droguri
9 SCOALA GIMNAZIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ “SFANTA MARIA”  Organizare si desfasurarea proiectului educational “Fabrica de vise”
10 SCOALA GIMNAZIALA NR. 18 “JEAN BART”, CONSTANTA  Cooperarea institutionasla in vederea desfasurarii proiectului national “Zambete pentru viitor”
11 ASOCIATIA “GREEN REVOLUTION”  Sustinerea si organizarea de evenimente in cadrul proiectului “Stare de bine”
12 ASOCIATIA “CSR NEST”  Implementarea proiectului de responsabilitate sociala “Edumax”
13 S.C. “CASA DE PIATRA COMPANY”  Organizarea si vizionarea de piese de teatru pentru copii
14 CIRC& VARIETE GLOBUS  Vizionare de spectacole de circ
15 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC  Desfasurarea de activitati de orientare scolara si profesionala
16 S.C. VEL PITAR  Derularea proiectului “Usi deschise catre viitor”
17 ASOCIATIA CULTURAL STIINTIFICA “VASILE POGOR ”  Realizarea expozitiei nationale – concurs “Martisor 2015”
18 ASOCIATIA TOGETHER EVERYONE ACHIEVES MORE  Derularea proiectului “Bucurestiul mai verde”
19 ASOCIATIA “VALENTINA”  Consilierea scolara pentru copiii care provin din familii cu problem socio-materiale
20 FEDERATIA UNOPA  Implementarea activitatilor de teatru social, in cadrul proiectului “In my shoes”

SECTIA 18 POLITIE

PRIMARIA SECTORULUI 5

DGASPC SECTOR 5

ASOCIATIA PARINTI-PROFESORI SCOALA NR.114 “PRINCIPESA MARGARETA”

Asigurarea climatului de siguranta publica in incinta si in zona adiacenta scolii
22 GRADINITA “PARADISUL COPIILOR”  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
23 GRADINITA NR. 205  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
24 GRADINITA NR. 238 “MARTISOR”  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
25 GRADINITA “CANDIANA”  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
26 GRADINITA NR. 242  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
27 GRADINITA “ALBA CA ZAPADA SI PITICII”  Organizarea si desfasurarea de activitati educative
28 UNITATEA MILITARA 0813 BUCURESTI  Promovarea unor programe educationale in spiritual normelor si valorilor europene
29 COLEGIUL TEHNIC DE POSTA SI COMUNICATII  Promovarea reciproca a activitatii educative si a imaginii institutiilor ca element important pentru asigurarea calitatii activitatii educationale
30 SCOALA GIMNAZIALA “GRIGORE SILASI” – BECLEAN  Desfasurarea concursului national “Culorile copilariei”
31 PAROHIA “BARBATESCU NOU”  Derularea de proiecte religios-educational-sociale
32 FUNDATIA PENTRU STIINTE SI ARTE “PARALELA 45”  Organizarea de “Centre pilot de invatare si evaluare COMPER”
33 ASOCIATIA KEN INSTITUTE  Organizarea unui curs pentru elevi desfre functiile banilor
34 ASOCIATIA “S.O.S. SATELE COPIILOR”  Desfasurarea programului educativ – recreativ “Masina cu jucarii’
35 COLEGIUL NATIONAL “IOSIF VULCAN’  Desfasurarea concursului “Noi si chimia’
36 TRUPA DE TEATRU PENTRU COPII “MIRCIOLINO”  Prezentare de spectacole interactive
37 ASOCIATIA CULTURALA “METROPOLIS”  Participarea la festivalul de film pentru copii “Kinodiseea”
38 SCOALA GIMNAZIALA “ALEXANDRU COSTESCU’  Organizarea concursului de creatie “inspirati din auditia muzicala. Muzica: arta, stiinta, emotie..”
39 ASOCIATIA PARINTI si PROFESORI SCOALA CU CLASELE I-VII NR. 114 “PRINCIPESA MARGARETA”  Desfasuratea de activitati instructive –educative
40 ASOCIATIA A.R.T. FUSION  Desfasurarea de activitati in cadrul proiectului “Animate the Global Change”
41 ASOCIATIA RADIOCLUBUL ROMANIEI  Desfasurarea de activitati educative
42 SCOALA GIMNAZIALA NR. 128  Desfasurarea de activitati in cadrul proiectului “Noi si calculatorul”
43 COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ ”DUMITRU MOȚOC”  Realizarea unei bune orientări școlare și profesionale pentru absolvenți
44 FUNDAȚIA DEZVOLTAREA POPOARELOR  Desfășurarea unei campanii de informare/sensibilizare a parinților care au copiii cu cerințe educaționale speciale
45 ASOCIAȚIA SOL MENTIS  Desfășurarea proiectului ”Cunoașterea corpului”
46 UNITATEA MILITARĂ 0813  Desfășurarea de activități in vederea prevenirii violenței în școală
47 SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 190  Desfășurarea proiectului CIVITAS ”Cei 3F – frustrarea, furia și frica – implicațiile pe care le au în viața școlară și social a preadolescenților ”
48 FUNDAȚIA FAMILIA ȘI OCROTIREEA COPILULUI  Desfășurarea de activități în cadrul proiectului ”M…de la Morpheus”
49 LICEUL TEORETIC ”ȘTEFAN ODOBLEJA”  Desfășurarea proiectului CIVITAS ”Secundele fac diferența”
50 SOCIETATEA ROMÂNĂ DE RADIODIFUZIUNE  Desfășurarea proiectului ”Ora de educație teatrală”
51 SOCIETATEA STUDENȚILOR LA MEDICINĂ BUCUREȘTI  Desfășurarea programului national ”Micii sanitari”
52 SOCIETATEA TURISTICĂ ”AVENTURA ÎN NATURĂ”  Desfășurarea proiectului ”Aventură de Crăciun”
53 ASOCIAȚIA CULTURALĂ REPLIKA  Organizarea de spectacole de teatru educativ pentru copii
54 ASOCIAȚIA ACTIVEWATCH  Desfășurarea proiectului ”Digital generation gap in Migrant and Low Educated Families”